top of page
gamyba_wpc_biokompozito lentos terasaiinowood.jpg

Bio kompozitas

Tai medžio-plastiko kompozito (angl. wood plastic composite) gaminiai. Šią žaliavą sudaro dvi – polimerų ir medienos (dažniausiai pjuvenos arba medžio miltai) – dalys. Švelnaus ir glotnaus paviršiaus, medžiu kvepiantys gaminiai iš medžio–plastiko kompozito išvaizda niekuo nesiskiria nuo natūralios medienos. Medžio-plastiko kompozito gaminiai plačiai naudojami lietinguose ir daug vandens telkinių turinčiuose kraštuose ir jie vertinami dėl daugelio unikalių savybių suderinimo – didelio paviršiaus kietumo, atsparumo vandeniui ir UV spindulių poveikiui, bei nereikalaujamos priežiūros.

Pranašumai

01.

Tvarumas

02.

Universalumas

03.

Lengva priežiūra

04.

Tvirtumas

05.

Estetika

inowood_pergola_wpc_profiliai.jpg

Tvarumas

InoWood medžio-plastiko kompozito medžiagos gamybai naudojamas plastikas (langinis PVC), mediena (medžio dulkės/malta mediena) bei priedai. InoWood medžiagos sudėtyje, priklausomai nuo gaminio paskirties, išreiškiant procentais yra ~50 proc. medžio pluošto ir apie 50 proc. polimerų (tame tarpe įvairūs stabilizuojantys priedai – lubrikantai, fungicidai, antioksidantai, UV spindulių filtrai, stabilizatoriai). Tokia sudėtis lemia padidintą atsparumą drėgmei, mechaniniams pažeidimams, pelėsiui ar ugniai. 100% perdirbama žaliava

inowood_perdirbtas_biokompozoto_profilio terasinės lentos
inowood_pergola_wpc_terasos lentos

Universalumas

Bio kompozito gaminiai yra itin universalūs, lengvai pritaikomi fasadų apdailai, tvoroms, terasoms, mažosios architektūros sprendiniams. InoWood sukūrė šviestuvus, stogines, suolus, inkilą ir daugybę kitų netikėtų sprendimų kaip ši medžiaga gali būti panaudota. Jei reikia jaukumo, patvarumo unikaliai vizijai įgyvendinti - InoWood komanda pasirengusi padėti. 

Sertifikuota produkcija

Medžiaga atspari:

Vandens garams, drėgmei, vandeniui

 Šalčiui, temperatūrų svyravimams, saulės poveikiui

Visiškai atspari sūriam ir chloruotam vandeniui

 

Matmenys itin tikslūs

 

Nėra medienai būdingų sąvybių:

Pleišėjimo, skilimo, rakščių, šakų

Slidumo - netgi esant visiškai šlapiam paviršiui

Nedidelis išilginis pailgėjimas – 2 mm/1 m

Nedegi

bio_kompozito WPC lentos_inowood_suolas

Estetika

Gamybos metu gaunama vientisa spalva ir tekstūra, kas leidžia įgyvendinti minimalistines ir modernias tiek eksterjero tiek interjero vizijas. Gaminamas biokompozitas įvairių spalvų, taip pat galime išgauti ir unikalias pagal kliento poreikį ar architekto viziją spalvas - tad galime padėti  įgyvendinti modernius tiek didelės, tiek mažos apimties projektus, kurie tarnaus beveik neribotą laiką neprarasdami savo sąvybių.

Priežiūros paprastumas

WPC galima valyti aukšto slėgio plovimo įrenginiais

Nereikalauja papildomos priežiūros

Lengvai įveržiami tvirtinimo elementai, angos vieta neskyla, nereikia preliminariai gręžti skylių

Paprastai ir greitai sumontuojami, naudojant įprastus įrankius

BIO kompozito žaliavos savybės

Medienos ir polimerų perdirbimas ekstruzijos (išspaudimo) būdu lemia ilgaamžę profilių tvermę ir jų draugiškumą aplinkai. Natūralia mediena dvelkiantys ir paviršiais nuo jos beveik nesiskiriantys apdailos elementai dažniausiai taikomi išorės darbams. Dėl savo ilgaamžiškumo savybių, kompozito gaminiams vis labiau populiarėjant viešųjų erdvių eksterjeruose, „InoWood“ WPC profiliai sėkmingai įsitvirtino visuomeninės reikšmės projektuose, Lietuvoje ir kitose šalyse.


"InoWood" BIO kompozito žaliavą sudaro dvi lygios – perdirbto plastiko ir medienos dulkių - dalys. Šis kompozitas turi abiejų medžiagų savybes. Švelnaus ir glotnaus paviršiaus, medžiu kvepiantys gaminiai iš medžio-plastiko kompozito išvaizda praktiškai nesiskiria nuo natūralios medienos, todėl dėl puikių estetinių ir eksploatacinių savybių ši medžiaga dažnai vadinama „amžinuoju medžiu“. Kompozito gamybai gali būti naudojami aukšto arba žemo tankumo plastikai - polivinilchloridas, polipropilenas, o taip pat antrinio naudojimo plastikas. Kita sudėtinė dalis gali būti medienos atliekos, medžio dulkės, pjuvenos, celiuliozė, malta mediena, šiaudai. Tokia sudėtis lemia padidintą atsparumą drėgmei, mechaniniams pažeidimams, pelėsiui, ugniai. Mūsų gaminiai – terasinės lentos, dailylentės, įvairios tvirtinimo detalės – vertinamos ne tik dėl paprasto montavimo, bet ir dėl nesudėtingos priežiūros.


Prekės ženklas „InoWood“, nuolat reprezentuojamas didžiausiose Europos statybų parodose. Įmonės produktai turi atstovus didžiuosiuose Lietuvos miestuose taip pat partnerius užsienyje: Švedijoje, Norvegijoje, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Lenkijoje. Šiuo metu bendrovė vykdo plėtrą į naujas užsienio rinkas.


"InoWood" - sprendimai tinkami privačioms ir visuomeninėms erdvėms!


Nuo medžio-plastiko kompozito sudėties priklauso galutinio produkto išvaizda ir fizikinės savybės. Mūsų biokompozitą sudaro:


50% medžio miltai / 50% plastikas. Tai optimaliausias medžio-plastiko kompozito sudėties santykis, nes galutinis produktas atrodo kaip medis, o užpildui naudojamas plastikas užtikrina patikimumą ir ilgaamžiškumą. Paprastai tokiame mišinyje naudojamas PVC (polininylchloridas) jis yra pats geriausias išorėje naudojamas ir patikimiausias plastikas, o terasoms tai labai svarbu;


60% medžio miltai / 40% plastikas. Dėl didesnio kiekio medžio galutiniame produkte, jo eksploatacinės savybės blogėja, medžiaga yra mažesnio tankio ir tokia terasinė lenta bus labiau linkusi išbrinkti ir tuo pačiu bus trapesnė. Dėl nepakankamo medžiagos tankio, reikia tankinti tvirtinimo karkasą, o tai atsiliepia į bendrą visos sistemos kainą.


Medžio-plastiko kompozito terasinei lentai gaminti turi būti naudojami plastikai, kurių dėka galutiniam produktui suteikiama forma ir atitinkamos fizikinės savybės. Terasinės lentos gaminamos ekstrūzijos būdu ir dažniausiai terasinei lentai pagaminti gali būti naudojamas polivinilchloridas (PVC) ar polietilenas (HDPE).


Medžio-plastiko terasinių lentų gamyboje naudojamų plastikų, savybės:


Polivinilchloridas (PVC) – terasinė lenta patvari, atspari braižymuisi, stabili, neslidi, nedegi, išlaikanti spalvą.


Polietilenas – terasinė lenta linkusi į dilimą ir gana slydi, montuojant reikalingas tankesnis karkasas.


Kadangi medžiagoje yra natūralaus medžio pluošto, spalvų sodrumas ir kontrastas gali keistis veikiant saulei bei drėgmei ir stabilizuojasi per 6-8 savaites.


Gaminių montavimui naudojant specialias tvirtinimo detales, montažo paviršiuje nesimato vinių ir medsraigčių. Net po kelerių metų lentų išvaizda nepasikeis.


Terasinių lentų sistemai „InoDeck" suteikiama 5 metų garantija bei papildomai speciali 25 metų garantija puvimui.


Jei norite išsirinkti kokybiškas medžio-plastiko kompozito terasines lentas, tvoros segmentus, lentas ar fasado apdailą, kviečiame pasikonsultuoti su šios srities InoWood specialistais, tai Lietuvos gamintojai, kurie jau 30-metų užsiima kompozitų žaliavos vystymu bei perdirbimu sutelkdami dėmesį į biokompozitus-tai visiškai antrinės žaliavos perdirbtos į terasines lentas, nenupjaunant nei vieno medžio ir nenaudojant naftos išteklių.

Spalvų paletė

InoWood produkcija gaminama šešių pagrindinių spalvų, tačiau prireikus medžio-plastiko kompozito gaminiai gali būti pačių įvairiausių spalvų.

Populiariausios standartinės spalvos yra: antracitas (spalvos kodas – 09), ruda (spalvos kodas – 10) bei pilka (spalvos kodas – 08). Standartinių spalvų gaminiai pagaminami per 1-3 savaites, o nestandartinių spalvų gamybos terminas derinamas individualiai su kiekvienu užsakovu.

Medžio-plastiko kompozito žaliavoje yra natūralaus medžio pluošto, tad suprantama, jog spalvų sodrumas gali keistis veikiant saulei ir drėgmei. Po sumontavimo spalvos sodrumas – gilumas įprastai stabilizuojasi per 6-8 savaites priklausomai nuo oro sąlygų, be to kiekvienoje partijoje gali būti nežymių spalvos sodrumo pokyčių.

*Dėl skirtingų monitorių atvaizdavimo nustatymų spalvos intensyvumas realybėje gali skirtis nuo atvaizduotųjų.

Pritaikymo galimybės

fasadas WPC lentos_lauko dailylentės_FL_inowood

Fasadų apdaila

InoSide – sprendimas, skirtas namų fasadų ir pastogių apkalimui. Šios sistemos dėka namo fasadas bus ilgaamžis, o jo išvaizda nepriekaištinga.

Tvoros ir segmentai

InoFence - ilgaamžės tvoros, turėklai, sienelės, atitvarai, segmentinės tvoros, stumdomų vartų sprendimai, tvoros su metalo ar stiklo intarpais.

WPC terasa_palmes_lietuvoje_bio_kompozitas_inowood

Medžio-plastiko kompozito terasos sistema InoDeck skirta įvairaus dydžio, formos bei pageidaujamos spalvos terasos aikštelėms, tiltams ar prieplaukoms įrengti.

Stoginės, pergolos, šviestuvai, suolai, pakylos, vazonai, laiptai  - tik keletas iš daugybės būdų kur galime panaudoti biokompozito gaminius.

Kviečiame susipažinti su įgyvendintais projektais mūsų galerijoje.

bottom of page